• Aktualności

            • „Sock puppets”- „Pacynki ze skarpetek”

            • Na przełomie października i listopada klasa 4 na języku angielskim realizowała projekt- „Sock puppets”. Projekt miał na celu naukę mówienia w języku  angielskim z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych pacynek.

              Podczas zajęć uczniowie rozwijali kreatywność, umiejętność pracy w zespole oraz kształcili sprawność układania dialogów w języku angielskim.

              Pierwszym krokiem było zaprojektowanie i wykonanie pacynek z wykorzystaniem różnych materiałów takich jak stare skarpetki, guziki, skrawki materiałów, itp. Uczniowie wykorzystywali podczas pracy pistolety na klej pozyskane przez szkołę w ramach programu- Laboratoria przyszłości. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, każda praca była inna.

              Na kolejnej lekcji uczniowie w parach układali dialogi z wykorzystaniem pacynek oraz prezentowali je przed klasą. Utrwalali wcześniej poznane zwroty dotyczące przedstawiania się

              i zadawania pytań na bliskie im tematy, a przy tym dobrze się bawili.

               

              Jolanta Milewska

            • Konkurs "CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa"

            • W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym Starosta Bartoszycki oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach ogłaszają konkurs "CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa".

               

              Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

               

              Celem konkursu jest:

              - rozpowszechnianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla, pożarami w obiektach mieszkalnych, a także zaktywizowanie społeczeństwa do samodzielnego poszukiwania informacji i utrwalania wiedzy w tym zakresie:

              - rozwijanie zdolności plastycznych,

              - rozbudzanie twórczej inwencji oraz kreatywności dzieci i młodzieży.

               

              Konkurs obejmuje cztery kategorie:

              - uczniowie klas I-III szkół podstawowych,

              - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,

              - uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych,

              - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

               

              Dla najlepszych prac w każdej kategorii  przewidziane są nagrody rzeczowe oraz możliwość spędzenia dnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem komendy i uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

               

              Prace wraz z dokumentami przyjmowane będą do dnia 30 listopada 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

               

              Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach:

              "CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa" - KONKURS - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

               

              Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

              -----------------

              Z poważaniem

              asp. Sylwia Koziatek-Koreńczuk

              Starszy inspektor sztabowy

              Tel. 477 329 100

               

            • Światowy Dzień Zwierząt

            • 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Kolejny już raz społeczność naszej szkoły wzięła udział w charytatywnej akcji zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Sędławkach, pod hasłem: „One czekają na naszą pomoc”. Dzięki dużemu zaangażowaniu zebraliśmy wiele kilogramów karmy. Wszystkie dary zostały przekazane w ręce opiekunów schroniska. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

               

                                                                                                                  Elżbieta Kubiszewska

            • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            •          Udział w programie „Laboratoria Przyszłości” dają szanse na zorganizowanie ciekawych zajęć, angażujących uczniów oraz sprzyjających odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

                       Wykorzystując urządzenia elektryczne zakupione w ramach projektu  „Laboratoria  Przyszłości” uczniowie klasy V na lekcjach wychowania do życia w rodzinie PUDEŁKA WSPOMNIEŃ. Ozdobione własnoręcznie i według własnego pomysłu pudełko jest jak kapsuła czasu - można umieścić w nim zdjęcia, notatki, listy, drobne przedmioty i zajrzeć do nich wszystkich po latach, by wspomnieniami przenieść się w przeszłość! Będzie to z całą pewnością niepowtarzalne i bardzo wzruszające doświadczenie.

                                                                                                              Elżbieta Kubiszewska

            • PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH - KLASOWE WYJŚCIA NA CMENTARZ

            • Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców w minionych dniach odwiedzali cmentarz, miejsce spoczynku bliskich zmarłych. Spacer po cmentarzu wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić znicze. Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowawczych. Dzieci na lekcjach poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

            • Jesienne kompozycje z kasztanów i nie tylko…

            • Jest coś magicznego w rześkim powietrzu, kolorowych liściach i przygodach związanych ze zbieraniem kasztanów, które przynosi jesień. Drugoklasiści postanowili utrzymać tę atmosferę. Zgromadzone kasztany, żołędzie, liście i inne ciekawe elementy posłużyły jako dekoracja jesiennego świecznika.

              Do wykonania prac użyte zostały pistolety na gorący klej z zasobów programu Laboratoria Przyszłości.

              Anna Murawska

            • Konkurs ekologiczny dla szkół

            • Ropki, 30.10.2023

              Informacja prasowa

               

              NATURALNIEJ Z RECYKLINGIEM!

              Już wkrótce ruszy X edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

              W tej jubileuszowej edycji chcielibyśmy jeszcze bardziej zachęcić Was do recyklingu.  W całej Polsce zaplanowaliśmy akcje zbiórki elektroodpadów, a naszym zadaniem konkursowym będzie wykonanie plakatu o tym dlaczego recykling jest ważny!

              Dla laureatów X edycji naszego konkursu mamy ekstra nagrodę: spotkanie

              z ekologią. Brzmi tajemniczo? Warto wziąć udział, by dowiedzieć się więcej!

               

              Zadania konkursowe X edycji konkursu dotyczą zarówno elektroodpadów jak i  odpadów opakowaniowych czyli tych, których mamy w domach najwięcej i z których najwięcej można odzyskać podczas ich recyklingu.

              W konkursie mogą wziąć udział Ekozespoły uczniów w dwóch grupach wiekowych: w klasach 1-4 i 5-8 , co najmniej 2-osobowe. Uczniowie będą mieli za zadanie opracować kampanię informacyjną zachęcającą do recyklingu. Trzeba będzie zaprojektować co najmniej dwa plakaty na temat recyklingu i zorganizować ich wystawę w szkole, w taki sposób, aby inni mogli je zobaczyć. Jury oceni, które plakaty są najlepsze oraz nagrodzi zwycięzców wycieczką szkolną o tematyce ochrony środowiska. Jubileuszowo, szkoła, która otrzyma najwyższą punktację Jury otrzyma bonus w formie spotkania z ekologiem, bo warto spotykać ludzi, którzy inspirują do proekologicznych działań!

              Równolegle w całej Polsce zaplanowaliśmy akcje ekologiczne zbiórki elektroodpadów. Szkoły, które chcą się przyłączyć do akcji zapraszamy! A warto – tutaj też czekają nagrody dla najlepszych!

              Dlaczego recykling elektroodpadów jest taki ważny?

              Technologia, czyli wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne to nasze narzędzia. Nie da się dziś bez nich żyć. Każdy ma pralkę, lodówkę, smartfona czy laptopa. Jednak konstruowanie i produkcja urządzeń w nowych technologiach wymaga ogromnych ilości cennych surowców: żelaza, miedzi, złota, aluminium, kobaltu, antymonu, srebra, indu, bizmutu, germanu i dziesiątek innych substancji i materiałów. Gdy produkujemy nowe urządzenia wywieramy wpływ na środowisko naturalne i różnorodność biologiczną. To nieuniknione! Zauważyliśmy też, że kurczą się zasoby surowców mineralnych na świecie, a niektóre z nich stały się bardzo rzadkie i bardzo drogie. Dlatego coraz ważniejszy będzie RECYKLING: a więc zbieranie, ponowne wykorzystywanie i recykling elektroodpadów, ale nie tylko elektroodpadów.

              Dlaczego warto segregować opakowania po żywności i napojach oraz oddawać je do recyklingu?

              Kupując żywność lub napój, możesz wybierać naturalnie, ponieważ opakowanie ma znaczący wpływ na środowisko. Wybierając opakowania nadające się do recyklingu, jesteś eko! Opakowania zbierane oddzielnie w żółtym pojemniku, posłużą do tworzenia nowych przedmiotów: nowych pudełek, butelek, zabawek, ubrań, kołder itp.

              Potrzebujemy około 1,5 litra napojów dziennie. Gdy dopadnie Cię pragnienie, masz do wyboru wiele możliwości: wodę gazowaną lub niegazowaną, wodę sodową, z ekstraktami roślinnymi, sok owocowy, napój herbaciany, lemoniadę, elektrolit, napój energetyczny…wybór bywa trudny! Napoje zazwyczaj są zapakowane w plastikowe butelki PET,  puszki aluminiowe, tetra packi lub szkło. Jeśli każdy łyk Twojego napoju będzie w butelce jednorazowego użytku, to sam zobacz jak dużo pustych opakowań wyrzucisz!

              Szkoda, że opakowania nie są one wielorazowego użytku, bo wtedy, wystarczyłoby je po prostu umyć i…napełnić ponownie. Z powodów sanitarnych są jednorazowe. Aby poddać je recyklingowi, trzeba je zawieźć do zakładu recyklingu, a tam: najpierw rozdrobnić, później podgrzać i stopić, by na koniec wyprodukować nową butelkę. To kosztuje dużo energii!

              W przeszłości w zamian za zwrot opakowania szklanego konsument otrzymywał kaucję, czyli niewielką sumę pieniędzy wliczoną w cenę sprzedaży produktu. System, w którym można zwrócić butelkę do recyklingu po wypiciu napoju, nazywa się systemem kaucyjnym.

              System kaucji obejmował kiedyś tylko butelki szklane, bo każdą szklaną butelkę można poddać recyklingowi nawet 50 razy.

              Gdyby dzisiaj powstał system zwrotu używanych butelek: szklanych, aluminiowych czy plastikowych, wielu konsumentów chętnie skorzystałoby z możliwości oddania zużytego opakowania, w zamian otrzymując bon na fajne zakupy, bilet wstępu na wystawę lub drobną kwotę. Pomyślmy o tym!

              Według raportu Fundacji Ellen MacArthur recykling jest dziś opłacalny: co najmniej 20% wszystkich opakowań z tworzyw sztucznych można już przetworzyć z zyskiem.

              W Polsce można już zobaczyć automaty zwrotne dla różnych rodzajów odpadów: np. dla małych elektroodpadów, a przy niektórych supermarketach i na niektórych ulicach miast są już automaty na zużyte opakowania po napojach.

               

              Osoba do kontaktu:

              Agnieszka Oleszkiewicz

              Fundacja Chlorofil

              e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

              www.chlorofil.com.pl

            • Wyjątkowi Goście w naszej szkole!

            • 25 października, Klasę III odwiedzili niecodzienni Goście- Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bartoszycach.

              Podczas spotkania panie nauczycielki z SOSW: Marta Kostrzewa i Anna Kiszkis przedstawiły alternatywne i wspomagające sposoby komunikowania się osób
              z niepełnosprawnościami. Było to dla nas bardzo interesujące doświadczenie. Zapoznaliśmy się z naszymi starszymi koleżankami i kolegami z innej szkoły. Mogliśmy zaobserwować ich zachowania oraz sposoby radzenia sobie z trudnościami w codziennych sytuacjach. Poznaliśmy ich zainteresowania i marzenia. Z okazji Międzynarodowego Miesiąca AAC wspólnie z naszymi Gośćmi wykonywaliśmy AAC- owe zadania: przedstawialiśmy się, oglądaliśmy książeczki do czytania uczestniczącego, kalendarze mówikowe, poznaliśmy wiele gestów zastępujących mowę, które ułatwiają komunikację z osobami niemówiącymi. Na zakończenie zajęć wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę z użyciem gestów Makaton.

              Dziękujemy za bardzo wartościowe zajęcia, uczące empatii, akceptacji oraz otwartości na drugiego człowieka ❤️ Jesteśmy pod wrażeniem- zaciekawione i zmotywowane do rozwijania swoich umiejętności w zakresie komunikacji AAC, bo ”Przecież każdy powinien poznać gesty, bo nie wiadomo kiedy będą potrzebne, by z kimś porozmawiać".

              Serdecznie pozdrawiamy wspaniałe Panie i sympatycznych Uczniów.

               

              Magda Zienkiewicz

            • Uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie

            •  

              W naszej szkole jak co roku w październiku odbyło się pasowanie na u cznia. Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka niejeden pierwszoklasista. To podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. W tym roku uroczystość została przygotowana 20 października 2023 roku pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej Pani Joanny Siwińskiej. Pasowanie składało się z część artystycznej z wierszami i piosenkami oraz pasowania wraz ze złożeniem ślubowania. Dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności. Były wiersze i piosenki o szkole, ojczyźnie, przyjaźni, książkach. Poważnie brzmiały przez nich wypowiedziane słowa przysięgi. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole Wójta Gminy Pana Andrzeja Dycha, który dokonał aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Za sprawą ogromnego ołówka dzieci zostały włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie. Pani dyrektor podziękowała pierwszoklasistom za piękny program artystyczny.  Pierwszoklasiści na pamiątkę tego wyjątkowego dnia w ich życiu otrzymali dyplomy i prezenty od pana wójta, pani dyrektor i rodziców. Po uroczystym apelu pierwszaki wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi świętowali w klasie przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Był tort i inne pyszności. Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom :)

               

            • Europejski Tydzień Kodowania (Code Week 2023)

            • Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week 2023), akcji odbywającej się w całej Europie. W klasie pierwszej w dniach od 17 do 23 października odbyły się różne zajęcia promujące programowanie, rozwijające umiejętności cyfrowe ale także analityczne, logiczne i kreatywne myślenie.

            • Śladami Mikołaja Kopernika

            •          17 i 18 października 2023 roku uczniowie klas 3 - 7 wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Fromborka i Torunia. Wycieczka poświęcona była życiu i działalności najsłynniejszego polskiego astronoma, twórcy nowoczesnej astronomii – Mikołaja Kopernika. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Fromborka – który jest miejscem najsilniej związanym z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika. Tutaj żył i pracował przez większość swojego życia. Nad niewielkim dzisiaj miastem dominuje ogromna bryła gotyckiej katedry – jednego z najwspanialszych zabytków w Polsce. Tutaj zobaczyliśmy współczesne epitafium astronoma, ustawione przy ołtarzu Św. Krzyża, pod którym został pochowany. Bogate wnętrze katedry pełne jest cennych ołtarzy i  dzieł sztuki, o których  opowiadał pan przewodnik.                                                                                                                                                Z Fromborka wyruszyliśmy do Torunia. Swoją przygodę z historią rozpoczęliśmy od  warsztatów wypieku piernika.  W trakcie zajęć uczestnicy poznali historię piernika, skrywaną tradycyjną recepturę oraz wszystkie jego składniki.   

              Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spotkania z nauką w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy i mogli stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami. Na 6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku zobaczyliśmy najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta o długości 33 metrów, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Obejrzeliśmy dwie wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika oraz „Rzeka” – nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście.                                                                                                                                            

               

              Po intensywnej nauce udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem do centrum Torunia, by obejrzeć wspaniały rynek, zabytkowe kościoły, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę,  a także kupić słynne toruńskie pierniki i oczywiście  pamiątki.  Dzięki wspaniałej atmosferze i pogodzie wyjazd był bardzo udany. 

               

                                                                                                                     Elżbieta Kubiszewska

            • Udział w powiatowym konkursie recytatorskim

            • 12 października 2023 roku uczennice naszej szkoły Laura Klimuk- kl. III i Michalina Kabelis- kl. IV,  wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim, poświęconym pamięci św. Jana Pawła II pod hasłem  „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, którego organizatorami było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach oraz Starosta Powiatu Zbigniew Nadolny.

              W auli SOSW w Bartoszycach przed liczną widownią oraz komisją konkursową uczennice zaprezentowały wiersze: „Karolek i stokrotki” A. Matusiak - Laura oraz „Do sosny polskiej”
              K. Wojtyła - Michalina.

              Jury przyznała nagrodę- II miejsce Laurze Klimuk, natomiast Michalina otrzymała dyplom za udział w konkursie.

              Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

              Powiatowy Konkurs Recytatorski



              Magda Zienkiewicz

            • Jesienny lapbook

            • Poprzez zaangażowanie wszystkich zmysłów można szybko się czegoś nauczyć . Tak się dzieje kiedy tworzymy lapbooka – wykorzystujemy prawie wszystkie zmysły. 17 października uczniowie klasy pierwszej mieli okazję przekonać się o tym,  ich zadaniem było stworzenie pierwszych w życiu lapbooków o jesieni. Lapbook jest „książką” tematyczną, którą tworzy się na dany temat i w której tworzeniu dziecko aktywnie uczestniczy. W lapbookach uczniów znalazły się informacje wraz z obrazkami dotyczące jesiennej pogody, darów lasu, sadu i ogrodu. Pojawiły się sylwetki leśnych zwierząt. Z lapbooków wykonanych przez dzieci można dowiedzieć się kiedy się rozpoczyna i kończy kalendarzowa jesień, a nawet pojawiły się angielskie określenia związane z jesienną pogodą. Ta metoda zbierania informacji wokół tematu jesieni bardzo spodobała się uczniom, pobudzała ich kreatywność i dała dużo radości.

            • Ogólnopolska Noc Bibliotek

            • Drodzy Rodzice, drogie Dzieci,

              "Absurd nie czytać" to tegoroczne hasło IX wydania ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, w której, po raz pierwszy, z wielką ochotą i zainteresowaniem, przy nieocenionym wsparciu filii bibliotek w Galinach, Łabędniku, Rodnowie i Wojciechach, weźmie udział Biblioteka Publiczna w Bezledach.

              Co należy zrobić, aby wziąć udział w Nocy Bibliotek?

              • zapoznać się z opisanym niżej programem
              • powiedzieć sobie głośno : CHCĘ, ABY MOJE DZIECKO WZIĘŁO W TYM UDZIAŁ / CHCĘ WZIĄĆ W TYM UDZIAŁ
              • zadzwonić do Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, zgłosić udział dziecka i porozmawiać z pracownikiem na temat ewentualnych wątpliwości.

              20 października godz. 19:00 Biblioteka Publiczna w Bezledach

              A co w programie?

              1. Sąsiedzka wymiana książek i prezentacja zasobów bibliotecznych
              2.  Konkurs fotograficzny „Przyłapani z książką”
              3.  Muzyczny relaks „W zdrowym ciele zdrowy duch” gry i zabawy
              4.  Turniej literacki „Czytam więc wiem”
              5.  Kolacja przy ognisku
              6.  Wizyta z latarką w bibliotece i czytanie między regałami
              7.  Nocny seans filmowy
              8.  Śniadanie

              Zapraszamy, bo tego jeszcze u nas ...nie grali

              Link do regulaminu poniżej:

               

              http://gmina-bartoszyce.pl/.../Absurd_nie_czytac__Noc.../k/

              Pozdrawiam

              Joanna Chilmanowicz

              Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach

              Bezledy 47

              11-200 Bartoszyce

              tel: (89) 761 57 65

            • APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

            • Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I właśnie z tej okazji 13 października 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej.

              W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, a honorowe miejsce zajmowali nasi pedagodzy oraz zaproszeni goście, Wójt Gminy Bartoszyce p. Andrzej Dycha oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Kabelis.

              Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali przygotowany przez p. E. Knap krótki program artystyczny, wyrażając w ten sposób podziękowanie za trud włożony w wychowanie i nauczanie. Przedstawienie urozmaicono różnymi, zabawnymi piosenkami. Akademia została nagrodzona gromkimi brawami.

              Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i skromnych upominków od Samorządu Uczniowskiego oraz przyznania nagród Dyrektora i Wójta. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowali w stronę grona pedagogicznego Pani Dyrektor Joanna Borys oraz Wój Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

            • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

            • 10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Gier Planszowych. W związku z tym uczniowie klasy siódmej, w ramach lekcji matematyki wykonali własnoręcznie cztery gry planszowe wykazując się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

              Tworząc te wspaniałe gry uczniowie korzystali, między innymi, ze sprzętu zakupionego w ramach „Laboratoriów Przyszłości” , co ułatwiło kreatywną pracę.

              Dodatkowo podczas pracy w grupach mogli wykazać się nie tylko inwencją twórczą ale, także umiejętnościami podziału zadań i efektywnej współpracy.

              Teraz uczniowie chętnie wypróbują stworzone przez siebie gry podczas zajęć świetlicowych a także udostępnią je innym uczniom miło spędzając wspólnie czas.

                                                                                                                                                            E. Knap