• Aktualności

            • Laboratoria przyszłości - słodkie wypieki

            • 19 grudnia przed rozpoczęciem balu karnawałowo uczniowie z klasy pierwszej przygotowali sobie samodzielnie słodki poczęstunek. Dzieci zamieniły się w cukierników i samodzielnie upiekły babeczki i cynamonowe bułeczki. Zajęcia miały na celu ćwiczenie praktycznej umiejętności wypieku słodkich przekąsek. Przy okazji przygotowywania ciasta i pieczenia, uczniowie mieli okazję samodzielnie korzystać z miksera oraz pod kontrolą nauczyciela obsługiwali piekarniki, w które wyposażona jest nasza pracownia szkolna w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #Laboratoria Przyszłości

            • „Aktywni Błękitni” w klasie II

            • Eksperymenty z wodą zawsze wzbudzają zainteresowanie dzieci.Uczniowie klasy II w styczniu przeprowadzili eksperymenty z użyciem sprzętu „Laboratorium Przyszłości” i dowiedzieli się jaka jest rola wody w przyrodzie, jakie są jej zasoby na Ziemi, jak ją oszczędzać, i jak powstają zanieczyszczenia. Uczniowie poznali jakie są rodzaje wód, stany skupienia w jakich woda występuje, dowiedzieli się również jak powstają opady atmosferyczne. Na zakończenie każdy mógł porównać ciężar śniegu i wody powstałej ze stopniałego śniegu oraz przedstawić swoje wnioski. Dzieci przekonały się, że nie zawsze większa objętość materii wiąże się z większą masą, dzięki temu uczniowie zaczynają rozumieć pojęcie gęstości. Minimalny ubytek masy stopniałego śniegu świadczy o tym, że część wody wyparowała w czasie topnienia.

              Anna Murawska

            • „Aktywni Błękitni” w klasie I

            • Woda ma wpływ na nas wszystkich dlatego każdy z nas powinien robić co może aby przeciwdziałać globalnemu kryzysowi wodnemu. Zmiany musimy zacząć od siebie nie oglądając się na innych. Wiedzą o tym najlepiej nasi Aktywni Błękitni z klasy pierwszej, którzy w ostatnim czasie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, pod czas których dowiedzieli się ile jest wody na świecie, dlaczego jest ona tak potrzebna i w jaki sposób dzieci mogą zadbać o jej oszczędzanie. Oglądając film edukacyjnego uczniowie poznali sposoby oczyszczania wody, badali właściwości wody przeprowadzając eksperymenty sprawdzali jak smakuje zasolona woda. Ponadto uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy o wodzie. 

            • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            •          Udział w programie „Laboratoria Przyszłości” daje szanse na zorganizowanie ciekawych zajęć, angażujących uczniów oraz sprzyjających odkrywaniu ich talentów                                    i rozwijaniu zainteresowań.

              Wykorzystując urządzenia elektryczne zakupione w ramach projektu  „Laboratoria  Przyszłości” uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali DRZEWKA SZCZĘŚCIA. Ozdobione własnoręcznie i według własnego pomysłu drzewko będzie doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego.

                                                                                                              Elżbieta Kubiszewska

            • Laboratoria przyszłość- nauka przygotowania posiłku

            • Nauka samodzielności to bardzo ważna sprawa, przekonały się o tym przedszkolaki z grupy kotki, na ostatnich zajęciach kulinarnych dzieci uczyły się samodzielnie przygotować posiłek. Zrobiliśmy pyszne tosty z ulubionymi dodatkami, przed przystąpieniem do pracy dzieci przypomniały sobie zasady pracy ze sprzętem kuchennym, nakryły stoliki i wlały napoju do szklanek. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły, nawet te najmłodsze. 

              Marlena Masiulis-Szymanowicz 

            • Wyjazd na lodowisko

            • 17 stycznia 2024 r. 57 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żydowie wraz z opiekunami wybrali się do Bartoszyc doskonalić jazdę na łyżwach. Głównym celem szkolnego wyjazdu było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz dobra zabawa. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wf-u p. Adam Binięda. Dla większości uczniów nie był to pierwszy wyjazd ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska. Nie obyło się oczywiście, bez drobnych upadków ale entuzjazm  łagodził drobne potknięcia. Nowicjuszom w nauce jazdy na łyżwach pomagały zaprzyjaźnione „pingwiny”. Opiekunami łyżwiarzy z naszej szkoły byli pani E. Hadała, E. Knap, E. Kubiszewska, J. Milewska. Zabawa była znakomita i pozostawiła niezapomniane wrażenia.                          

            • GMINNY BAL PRZEBIERAŃCÓW

            • Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

               

              Powitajmy z przytupem Ferie Zimowe 2024.

              Jesteśmy przekonani, że już z utęsknieniem wyczekujecie dnia rozpoczęcia ferii zimowych.Jeśli tak, to mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia.

              GMINNY BAL PRZEBIERAŃCÓW

              21 stycznia 2024 r.

              w godz. 13:00-15:30

              Animacje poprowadzi dla Was wyspecjalizowana tanecznie grupa Moving Art mobilna szkoła tańca

              Pamiętajcie!

              Ubieramy się w szalony, karnawałowy strój i zabieramy ze sobą buty na zmianę - żeby było wygodnie w tańcu.

              Wszystko to, co czeka Was już za 3 dni, znajdziecie na poniższym plakacie.

              Do zobaczenia - organizatorzy.

            • Zdrowe przekąski w klasie 3 !

            •   Znane angielskie powiedzenie głosi: „ One apple a day keeps the doctor away” / Jedz codziennie jedno jabłko i lekarza widuj rzadko. /

                          W myśl tego przysłowia klasa 3 na języku angielskim postanowiła wykonać zdrowe przekąski. Lekcja ta była podsumowaniem działu o jedzeniu. Uczniowie wcześniej poznawali zwroty dotyczące jedzenia. Mówili, co lubią jeść, a co nie. Dyskutowali na temat zdrowego jedzenia i wskazywali jakich produktów należy unikać. Poznawali też sposoby  pomysłowego  udekorowania jedzenia tak, aby nie tylko było smaczne , ale też i apetycznie podane.

                          Uczniowie z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Wykonali przekąski takie jak kanapki czy szaszłyki wykorzystując mnóstwo zdrowych produktów. Wszystko było kolorowe i zachęcało do schrupania. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą w dekorowaniu swoich wytworów. Dodatkową trudnością było nazwanie wykorzystanych produktów w języku angielskim. Uczniowie jednak i z tym sobie świetnie poradzili.

                          Następnie wybieraliśmy najzabawniejsze   „ przekąskowe projekty ”. Był to jednak trudny wybór, gdyż wszystkie przekąski wyglądały atrakcyjnie i apetycznie. I  oczywiście końcowym punktem była degustacja potraw.

                          Była to zarazem pouczająca, jak i  pełna smaków, kolorów oraz witamin lekcja.

                           Jolanta  Milewska

            • #laboratoria przyszłości- laurki dla Babci i Dziadka

            • Babcia i Dziadek, to osoby wyjątkowe dla każdego z nas, a już niedługo przypadające święto jest doskonałą  okazją, aby Im podziękować za wszystko, co dla nas zrobili. Klasa trzecia bardzo aktywnie przygotowuje się do nadchodzącej uroczystości: Święta Babci i Dziadka. Systematycznie utrwalamy wiersze, piosenki, taniec, a także przygotowaliśmy piękne laurki, które wręczymy naszym Babciom i Dziadkom. W przygotowaniu laurek bardzo pomogły nam pistolety na klej na gorąco, zakupione w ramach Programu #laboratoria przyszłości.

              Magda Zienkiewicz

            • Szkolny turniej w "Piłkarzyki"

            • W szkolnym turnieju w "Piłkarzyki", rozegranym w ramach projektu Laboratorium Przyszłości oraz Trzymaj Formę, wzięło udział 24 zawodników, podzielinych na 12 drużyn. Zawody dostarczył wielu emocji i nieoczekiwanych zdarzeń. W turnieju najlepszym zespołem okazała się drużyna "Zadymiarzy", w składzie której wystąpili uczniowie klasy czwartej: Mateusz i Janek.

              A. Binięda

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO – PLASTYCZNY „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

            •                  

               

               

               

              REGULAMIN

              OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

              HISTORYCZNO – PLASTYCZNEGO

               

              „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

               

              Wydarzenie zostało objęte Honorowymi Patronatami: Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie

               

              Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” w Warszawie

              zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych

               do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Plastycznym pt.

               

              „Nigdy więcej wojny”

               

               

               

              1. ORGANIZATOR

               

              Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” w Warszawie, ul. Małcużyńskiego 4.

              Dyrektor Szkoły: Elżbieta Rutkowska

              Koordynator konkursu: Wioletta Kwapisz

              KONTAKT

               

              tel.: 508 358 879 (koordynator), 22/ 259-40-11 (sekretariat)

              e-mail: sp336@eduwarszawa.pl

              1. CELE KONKURSU
                1. Promowanie idei wolności oraz suwerenności narodów i państw.
                2. Pogłębienie wiedzy historycznej uczniów na temat wydarzeń mających wpływ na kształtowanie losów naszej Ojczyzny.
                3. Pielęgnowanie i utrwalanie wartości patriotycznych oraz szacunku dla osiągnięć Polski Niepodległej.
                4. Promowanie wśród uczniów poszukiwania różnych źródeł informacji o dziejach Polski oraz własnego regionu, miasta, powiatu.
                5. Motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych.
                6. Kształtowanie wrażliwości estetycznej.
                7. Wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
                8. Umożliwienie prezentacji uzdolnień.

               

              1. ZAKRES TERYTORIALNY I UCZESTNICY
                1. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, o których mowa w art. 14 ustawy Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1082).
                2. Warunkiem udziału w Konkursie jest podpisanie przez rodzica / opiekuna prawnego dziecka biorącego w nim udział „Karty zgłoszenia/Oświadczenia” stanowiącego załącznik Nr 1
                  do niniejszego Regulaminu i złożenie go wraz z pracą plastyczną.
                3. Konkurs zostanie przeprowadzony w jednej kategorii wiekowej:
              • uczniowie klas VI-VIII.

               

              1. PRACA KONKURSOWA
                1. Tematem Konkursu jest twórcza interpretacja hasła: „Nigdy więcej wojny”. Uczestnicy powinni zaprezentować dowolne wydarzenie, postać, symbol lub miejsce, które miało istotny wpływ na kształtowanie losów naszej Ojczyzny w formie pracy plastycznej.
                2. W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace do tej pory niepublikowane i nienagradzane.
                3. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę wykonaną indywidualnie, organizator nie przyjmuje prac zbiorowych.
                4. Technika prac plastycznych: dowolna praca płaska np. plakat, rysunek, praca malarska, wykonana ołówkiem, węglem, wyklejanka i inne (z wyjątkiem prac z materiałów sypkich, grafiki komputerowej).
                5. Format prac plastycznych: A3
                6. Do pracy na odwrocie należy załączyć „metryczkę pracy” - Załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.
                7. Metryczka powinna być wypełniona czytelnie, zawierać tytuł pracy oraz informację, jakiego okresu, postaci czy wydarzenia ona dotyczy.
                8. Praca musi być wykonana estetycznie, nie może być zniszczona oraz powinna zostać odpowiednio zabezpieczona na czas transportu.
                9. W przypadku wysłania prac przesyłką kurierską lub pocztową na opakowaniu powinny się znaleźć dopiski: Praca na konkurs „Nigdy więcej wojny”.
                10. Złożenie pracy jest jednoznaczne z zaakceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
                11. Wszystkie prace dostarczone na Konkurs stają się własnością Organizatora.

               

              1. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC

              Prace należy złożyć lub nadesłać do dnia 11.03.2024 roku

              na adres:

               

              Szkoła Podstawowa nr 336 im Janka Bytnara „Rudego”,

              ul. Małcużyńskiego 4, 02-793 Warszawa

              z dopiskiem: konkurs „Nigdy więcej wojny”.

               

              .

              1. KOMISJA KONKURSOWA
                1. Organizator powołuje Komisję Konkursową, zwaną dalej „Komisją” składającą się z 6 członków.
                2. Komisja wybiera spośród swoich członków Przewodniczącego.
                3. Komisja czuwa nad prawidłowością przebiegu Konkursu, dokonuje oceny prac konkursowych, wyłania najlepsze spośród nich oraz przyznaje nagrody i wyróżnienia.
                4. Pracami komisji kieruje Przewodniczący, który ustala miejsce i terminy obrad oraz harmonogram posiedzenia Komisji.
                5. Komisja obraduje na posiedzeniach zamkniętych. Decyzja Komisji, co do wyboru najlepszych prac jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

               

              1. OCENA PRAC KONKURSOWYCH ORAZ OGŁOSZENIE WYNIKÓW
              1. Podczas oceny prac konkursowych Komisja będzie brała pod uwagę:
              • zgodność pracy z tematyką i założeniami Konkursu,
              • oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu,
              • własną interpretację oraz samodzielność wykonania pracy,
              • walory artystyczne, m.in. kompozycję, kolorystykę, technikę wykonania.

               

              1. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w dniu 10.04.2024 roku.
              2. Lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie internetowej Organizatora Konkursu.
              3. Placówki laureatów o wynikach Konkursu zostaną poinformowane telefonicznie oraz pocztą elektroniczną.

               

              1. NAGRODY W KONKURSIE
                1. Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe.
                2. Nagrody rzeczowe nie podlegają wymianie na formę pieniężną.
                3. W przypadku rezygnacji przez laureata z nagrody, Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania nagrody innemu uczestnikowi Konkursu, który spełnił wszystkie wymagania określone
                  w Regulaminie.
                4. Nagrody, dyplomy dla laureatów konkursu zostaną przesłane Pocztą Polską na koszt Organizatora.

               

              1. POSTANOWIENIE KOŃCOWE
                1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.
                2. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania, zmiany lub przedłużenia Konkursu bez podania przyczyn.
                3. W sytuacji nieobjętych niniejszym Regulaminem decyduje Organizator.
                4. Przystępując do konkursu, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia Konkursu i realizacji jego celów.
                5. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego prezentowania i publikacji prac konkursowych
                  w celach promocyjnych Konkursu i działalności Organizatora.

               

                     Ważne

              Objęcie patronatem/rekomendacją konkursu przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty nie oznacza wpisania tego przedsięwzięcia w wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

              Informujemy, że konkurs został zgłoszony do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych. Obecnie czekamy na potwierdzenie.

              Wykaz obowiązujący podczas rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 (wersja ostateczna) zostanie opublikowany na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie do końca lutego 2024 roku, zgodnie z art. 148 ustawy Prawo oświatowe.

               

               

              ZAŁĄCZNIK NR 1

              DO REGULAMINU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

              HISTORYCZNO – PLASTYCZNEGO pt. „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

               

              KARTA ZGŁOSZENIA / OŚWIADCZENIE

               

              imię i nazwisko autora: …...................................................................................................................................................

               

              wiek dziecka, klasa:…...................................................................................................................

               

              tytuł pracy konkursowej: ………………………………………………………………………..

               

              informacja, jakiego okresu, wydarzenia czy osoby dotyczy praca konkursowa: ……………………………………………………....……………………………………………

              imię i nazwisko szkolnego opiekuna atystycznego…....................................................................

              adres szkoły: …………………………………..…………………………………………………

               

              służbowy telefon kontaktowy: …………………………………………………………………..

              służbowy e-mail: ………………………………………………………………………………....

              Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie „Nigdy więcej wojny” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 336 im.  Janka Bytnara „Rudego” w  Warszawie.

              Oświadczam, że zapoznałem/-łam się z treścią Regulaminu konkursu i w pełni akceptuję jego treść.

              Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO* wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych moich i mojego dziecka podanych przeze mnie w Karcie zgłoszenia i Metryczce pracy.  

              Oświadczam, że zapoznałem/-łam się z ”Klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych rodzica/opiekuna prawnego oraz uczestnika konkursu”, stanowiącą załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu.

              Zgodnie z art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku wyrażam zgodę na bezpłatną publikację pracy mojego dziecka na stronie Internetowej Organizatora pod adresem https://sp336.ursynow.warszawa.pl/ oraz wywieszenie pracy w galerii pokonkursowej zorganizowanej przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

               

               

               

                     …………………..                              ………………………………………………………………

                    (miejscowość, data)                                   (czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego uczestnika konkursu)

               

              *   Rozporządzenie   Parlamentu   Europejskiego  i  Rady   (UE)   2016/679  z dnia 27  kwietnia 2016 r. w  sprawie  ochrony  osób  fizycznych  w związku
              z przetwarzaniem  danych osobowych  i w sprawie  swobodnego  przepływu takich  danych oraz  uchylenia dyrektywy  95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.

               

               

              ZAŁĄCZNIK NR 2

              DO REGULAMINU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

              HISTORYCZNO – PLASTYCZNEGO pt. „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

               

               

              METRYCZKA PRACY

               

               

               

               

               

              Tytuł pracy

               

               

              IMIĘ I NAZWISKO AUTORA

              WIEK/klasa

               

               

              DANE SZKOŁY, TELEFON KONTAKTOWY

               

               

               

               

              OPIEKUN (osoba, pod której kierunkiem powstawała praca konkursowa): IMIĘ
               I NAZWISKO, ADRES E-MAIL, TELEFON KONTAKTOWY:

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

              ZAŁĄCZNIK NR 3

              DO REGULAMINU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

               HISTORYCZNO –PLASTYCZNEGO pt. „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

               

              KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

              RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH ORAZ UCZESTNIKÓW KONKURSU

               

              Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO* informujemy, że:

               

              1. Administratorem podanych danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego”,

              ul. Małcużyńskiego 4, 02-793Warszawa, tel. 22/ 259-40-11, email: sp336@eduwarszawa.pl

               

              2. Kontakt z Inspektorem ochrony danych możliwy jest po przez email: iod.dbfounw@edu.um.warszawa.pl lub drogą pocztową na adres Administratora z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych”.

               

              3. Podstawą przetwarzania podanych danych osobowych jest wyrażona przez Panią/Pana zgoda, którą można odwołać w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem. Podanie danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie lub odwołanie zgody skutkować będzie brakiem możliwości wzięcia udziału w konkursie lub dalszego jego kontynuowania przez Pani/Pana dziecko – uczestnika.

               

              4. Pani/Pana dane podstawowe i dane podstawowe Pani/Pana dziecka – uczestnika podane w „Karcie zgłoszenia/oświadczeniu” załącznik nr 1 oraz „Metryczce pracy” załącznik nr 2 będą przetwarzane w związku z:

              a. przeprowadzeniem i udokumentowaniem konkursu pt. „Nigdy więcej wojny” zgodnie z Regulaminem;

              b. promocją Organizatora konkursu – Szkoły Podstawowej nr 336.

               

              5. Odbiorcami podanych danych osobowych mogą być:

              - uprawnione na mocy umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi informatyczne, archiwizacyjne i brakowania;

              - członkowie Komisji Konkursowej;

              - instytucje, które objęły Honorowy Patronat nad wydarzeniem;

              - w przypadku laureatów konkursu odbiorcami będą również osoby odwiedzające stronę www Administratora oraz   wystawę pokonkursową.

               

              6. Podane dane osobowe będą przetwarzane do czasu, gdy Administrator uzna, że zakończyły się cele przetwarzania określone w pkt. 4 lub do czasu wycofania przez Panią/Pana zgody.

               

              7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych i danych osobowych Pani/Pana dziecka – uczestnika przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści tych danych oraz otrzymania ich kopii, sprostowania (poprawiania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu i żądania zaprzestania przetwarzania – w przypadkach i na zasadach określonych przepisami RODO*.

               

              8. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych przez Administratora przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

               

              9. Podane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

              10. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych

               

               

               

               

               

               

               

               

              *   Rozporządzenie  Parlamentu  Europejskiego  i  Rady  (UE)  2016/679  z  dnia  27  kwietnia  2016  r.  w  sprawie  ochrony  osób  fizycznych  w  związku
              z przetwarzaniem  danych osobowych i  w sprawie swobodnego  przepływu  takich  danych  oraz  uchylenia dyrektywy  95/46/WE  (ogólne rozporządzenie
              o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1)

               

               

              ZAŁĄCZNIK NR 4

              DO REGULAMINU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

               HISTORYCZNO –PLASTYCZNEGO pt. „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”

               

              KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

              SZKOLNEGO OPIEKUNA ARTYSTYCZNEGO

               

              Zgodnie z art. 14 RODO* informujemy, że:

               

              1. Administratorem podanych danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego”,

              ul. Małcużyńskiego 4, 02-793Warszawa, tel. 22/ 259-40-11, email: sp336@eduwarszawa.pl

               

              2. Kontakt z Inspektorem ochrony danych możliwy jest po przez email: iod.dbfounw@edu.um.warszawa.pl lub drogą pocztową na adres Administratora z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych”.

               

              3. Podstawą przetwarzania podanych danych osobowych jest wyrażona przez Panią/Pana zgoda, którą można odwołać w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem. Podanie danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie lub odwołanie zgody skutkować będzie brakiem możliwości uczestniczenia w konkursie pt. „Nigdy więcej wojny” jako szkolny opiekun artystyczny.

               

              4. Pani/Pana dane zostały przekazane Administratorowi przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka – uczestnika konkursu, dla którego jest Pani/Pan szkolnym opiekunem artystycznym (tzn. pod Pani/Pana kierunkiem powstała praca konkursowa);

               

              5. Administrator przetwarza Pani/Pana dane zwykłe, podane w „Karcie zgłoszenia/oświadczeniu” załącznik nr 1 oraz „Metryczce pracy” załącznik nr 2: imię i nazwisko, miejsce zatrudnienia (adres szkoły), służbowe dane teleadresowe (telefon, email);

               

              6. Pani/Pana dane podstawowe będą przetwarzane w związku z:

              a. przeprowadzeniem i udokumentowaniem konkursu pt. „Nigdy więcej wojny” zgodnie z Regulaminem;

              b. promocją Organizatora konkursu – Szkoły Podstawowej nr 336.

               

              7. Odbiorcami podanych danych osobowych mogą być:

              - uprawnione na mocy umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych podmioty świadczące na rzecz Administratora usługi informatyczne, archiwizacyjne i brakowania;

              - członkowie Komisji Konkursowej;

              - instytucje, które objęły Honorowy Patronat nad wydarzeniem.

               

              8. Podane dane osobowe będą przetwarzane do czasu, gdy Administrator uzna, że zakończyły się cele przetwarzania określone w pkt. 4 lub do czasu wycofania przez Panią/Pana zgody.

               

              9. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści tych danych oraz otrzymania ich kopii, do ich sprostowania (poprawiania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu i żądania zaprzestania przetwarzania – w przypadkach i na zasadach określonych przepisami RODO*.

               

              10. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych przez Administratora przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

               

              11. Podane dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

              12. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych

               

              *   Rozporządzenie  Parlamentu  Europejskiego  i  Rady  (UE)  2016/679  z  dnia  27  kwietnia  2016  r.  w  sprawie  ochrony  osób  fizycznych  w  związku
              z przetwarzaniem  danych osobowych i  w sprawie swobodnego  przepływu  takich  danych  oraz  uchylenia dyrektywy  95/46/WE  (ogólne rozporządzenie
              o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1)

               

            • Podsumowanie konkursu SKO na najpiękniejszą kartkę świąteczną!

            • Podczas spotkania społeczności Szkoły Podstawowej w Żydowie z okazji Świąt Bożego Narodzenia został podsumowany konkurs SKO na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie estetycznej, oryginalnej  pracy plastycznej w formie kartki świątecznej z zastosowaniem różnych technik. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i umiejętnościami. Konkurs stał się okazją do integracji z lokalnym środowiskiem, ponieważ najpiękniejsze kartki świąteczne wraz z serdecznymi bożonarodzeniowymi życzeniami zostały przekazane seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie.

              Uczestnicy konkursu:

              Oddział Przedszkolny: Miłosz Mikołajczyk I Miejsce, Klara Ładosz II miejsce, Zuzia Ulewicz III miejsce, wyróżnienia: Gracjan Michalski, Miłosz Siedlecki, Marysia Mała, Maja Skierś

              Klasy I-III: Szymon Suchcicki I miejsce, Maja Rybak II miejsce, Laura Wasylik III miejsce, wyróżnienia: Maja Łojewska, Staś Piechota, Nadia Kołodziej, Zosia Częścik, Tosia Kowalczyk, Emil Lewandowski, Alex Michalski, Zuzia Klimuk, Konrad Freitag, Wiktor Maranowski, Filip Husak, Julia Flis, Adrian Kowalski, Oliwier Subocz, Zuzia Starzyk, Szymon Urbańczyk

              Klasy IV-VII: Michał Kwiek I miejsce, Kacper Ładosz II miejsce, Michasia Kabelis III miejsce, wyróżnienia: Nataniel Biały, Lena Różańska, Klaudia Sachajdak, Mateusz Perlejewski

              Serdecznie gratulujemy!

                                                                                      Opiekun SKO Anna Murawska

            • AKTYWNI BŁĘKITNI - szkoła przyjazna wodzie.

            •  

                      W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie. Organizatorem akcji jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Misją programu jest promowanie ekologicznych zachowań, wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Nadrzędnym celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystywać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

                    W ramach poznawania zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej 5 stycznia 2024 roku gościliśmy w szkole przedstawiciela specjalistycznej grupy nurków Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Zaprezentował jak wygląda ratowanie osób ze zbiorników wodnych w okresie zimowym. Opowiedział również o ratownictwie wodnym, wprowadzając do działań płetwonurka, który odnalazł osobę znajdującą się pod wodą i wydobył ją na brzeg akwenu. Dodatkowo udzielał wskazówek dotyczących prawidłowego zachowania w przypadku zaobserwowania podobnych zagrożeń. 

              Elżbieta Kubiszewska