• Zajęcia kulinarne w klasie III!

• „Pieczemy gofry!”

09 maja 2024r. pięknie zapachniało w naszej szkole. To dzieci  z klasy III przyrządzały pyszne gofry.
              Aby gofra zjeść, najpierw trzeba go upiec… A do tego potrzebne jest ciasto i „gofrownica”. W takim przypadku niezbędnym okazał się sprzęt zakupiony w ramach programu MEN #LaboratoriaPrzyszłości, w który wyposażona jest nasza pracownia gastronomiczna. Najpierw przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz instrukcję obsługi urządzenia do wypiekania gofrów.  Następnie z wielkim zapałem zabraliśmy się do pracy: odmierzaliśmy składniki, wsypywaliśmy do miski i mieszaliśmy używając robota kuchennego. Upieczone gofry były przepyszne!!!

Było słodko, smacznie i zdrowo, a głównymi dodatkami do gofrów  były owoce, bita śmietana i cukier puder.

• Laboratoria Przyszłości – eksperymenty fizyczne i chemiczne

• Klasa druga przeprowadziła doświadczenia pozwalające ustalić jak można wytworzyć napięcie elektryczne. Powstawanie napięcia między elektrodami wbitymi w cytrynę lub w ogórek dzieci odczytywały z woltomierza zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci poznały dzięki temu zasadę działania akumulatora. W innych doświadczeniach dzieci poznały podstawy unoszenia się ciał w powietrzu oraz warunki pływania ciał w wodzie. Ostatnie doświadczenie „wulkan” okazało się wspaniałą zabawą. Dzieci obserwowały wchodzenie w reakcje chemiczne wody z różnymi materiałami. Dzieci lubią odkrywać – w ten sposób poznają otaczający je świat. Poprzez nowe doświadczenia nie tylko wzbogacają swoją wiedzę, ale i doskonale się bawią.