• Aktualności

            • Zbiórka Charytatywna w Naszej Szkole!

            • Dnia 6 października, w naszej szkole,  przeprowadzona została zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację, chorego na ostrą białaczkę szpikową, Bartka Terebki. Udało się nam zebrać 1007 zł.

              Zebrane środki zostały wpłacone na konto Bartka przy Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym -„ Kawałek Nieba”. Wszyscy wspieramy Bartka i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

                                                                                                                                                      E. Knap

            • Laboratoria przyszłości „O zdrowie dbam, zdrowo się odżywiam”

            • Uczniowie klasy I w ramach klasowego projektu „O zdrowie dbam, zdrowo się odżywiam”, dowiedzieli się jak ważna jest zmiana nawyków żywieniowych polegająca na  wprowadzeniu na stałe do diety owoców i warzyw. Działania podjęte w ramach projektu miały na celu wdrożenie dzieci w zasady zdrowego stylu życia. Na zajęciach dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Wywiad z panią dietetyk”, z którego dowiedziały się, jakich produktów należy unikać, a jakie warto spożywać, w grupach przygotowywały piramidę zdrowego żywienia, poznały budowę jabłka, próbowały jak smakują różne jabłka i jakie są gatunki jabłek. Natomiast we wtorek, 10 października 2023 r. dzieci samodzielnie, z wybranych przez siebie owoców robiły zdrowe jesienne sałatki owocowe, korzystając z zakupionych urządzeń w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.   Każde z dzieci przyniosło owoce, po które najczęściej i najchętniej sięga. Pod nadzorem i kontrolą nauczyciela doskonaliły umiejętność obierania i krojenia wspomnianych produktów Po zakończonych czynnościach posprzątały swoje miejsca pracy, po czym z uśmiechem na ustach i dużym apetytem zjedli przygotowane przez siebie sałatki. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!

            • Jesienne obrazki!

            •      Jesień zainspirowała uczniów klasy 5 do wykonania obrazków przedstawiających jesienne drzewa. Pracę wykonali dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu laboratoria przyszłości.

                                                                                                                       Elżbieta Kubiszewska

            • PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

            • Dyrektor, pracownicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żydowie serdecznie dziękują za współudział w próbnym alarmie przeciwpożarowym i cenne wskazówki, których udzielił funkcjonariusz Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.  

            • Dzień Chłopaka w klasie 7

            •   Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Tym razem na  kolegów z klasy 7 czekała kulinarna niespodzianka. Koleżanki z klasy przygotowały smakowite tosty, które były wspólnym drugim śniadaniem. Zadanie kulinarne zostało wykonane przy użyciu sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

              E. Kubiszewska

            • DZIEŃ CHŁOPAKA I ŚWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

            • 29 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Żydowie miało miejsce wiele atrakcji. Najważniejsi tego dnia byli chłopcy, którzy obchodzili swoje święto. Dziewczynki przygotowały im w tajemnicy prezenty. Wszyscy wesoło bawili się przy grillu z okazji obchodzonego również tego dnia Święta Pieczonego Ziemniaka.

            • #Sprzątamy Dla Polski 2023. Ogólnopolska akcja sprzątania świata

            • 4 października 2023 roku odbyła się kolejna, VI edycja ogólnopolskiej akcji #Sprzątamy Dla Polski. Głównym celem akcji jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.

              Jak co roku do akcji sprzątania włączyli się uczniowie naszej szkoły.  Przedsięwzięcie było doskonałą okazję do promowania postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Akcja "Sprzątamy dla Polski" to doskonała inicjatywa, która uczy młodych ludzi odpowiedzialności za swoje otoczenie oraz podnosi ich świadomość ekologiczną  

              Jest to również znakomita okazja, aby działać wspólnie w celu ochrony naszego środowiska.                    Choć największą nagrodą dla każdego uczestnika akcji jest satysfakcja z dobrego społecznie uczynku, na wszystkich czekało ognisko i pieczone kiełbaski.

               

                                                                                                                      Elżbieta Kubiszewska

            • KLASA 5 PIECZE TOSTY !

            • Uczniowie klasy 5 postanowili samodzielnie zrobić sobie drugie śniadanie. W piątek - 22 września piekli tosty w ramach projektu - „Laboratoria przyszłości”. Wcześniej w grupach  podzielili się zadaniami. Z zapałem przystąpili do pracy w wyniku czego powstało mnóstwo pysznych kanapek, którymi poczęstowali pracowników szkoły i kolegów. Wszystkim bardzo smakowało.

              J. Milewska

            • „Nasza nowa szkoła… - niespodziewana wizyta”

            • W ubiegły piątek – 22 września 2023 r. - odwiedzili naszą szkołę niesamowici goście. Uczniowie najstarszych klas mieli okazję spotkać się z ekipą programu „Nasz nowy dom” , która na terenie gminy Bartoszyce, w ubiegłym tygodniu, remontowała dom i nagrywała kolejny odcinek programu.

              Goście zwiedzili szkołę, spotkali się z uczniami, którym opowiedzieli o kulisach programu, pracy w telewizji, miłych, śmiesznych sytuacjach występujących na planie, o trudnościach
              i niespodziewanych problemach, z którymi niejednokrotnie musieli się mierzyć przez ponad 300 odcinków programu. Odpowiedzieli również na najbardziej wścibskie pytania uczniów i pracowników szkoły, rozdali autografy i wykonali pamiątkowe zdjęcia. To było miłe i owocne spotkanie.

              Panowie: Wiesław Nowobilski, Maciej Pertkiewicz, Bogusław Bogdan okazali się bardzo miłymi, otwartymi i kontaktowymi osobami. Obiecali nas jeszcze odwiedzić, kiedy będą w najbliższej okolicy. Na koniec wizyty stwierdzili, że nie przeprowadzą remontu w naszej szkole, bo już wszystko jest pięknie wyremontowane.

              Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy na dłużej.

            • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            • 21 września , w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.

              Po trwającej ponad tydzień kampanii wyborczej każdy uczeń/uczennica  klas I – VII oraz pracownik szkoły, mógł oddać swój głos na wybranego kandydata.

              Wybory przebiegły w sposób sprawny i efektywny a ich rezultat jest następujący:

              Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Wojciech Pawelec

              Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego : Julia Obcarska

              Członek Zarządu SU: Dominika Miłkowska

              Członek Zarządu SU: Jan Rurka

               

              Rzecznik Praw Ucznia: p. Elżbieta Kubiszewska

              Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Elżbieta Knap

               

              E.Knap

            • DZIEŃ EMOTIKONA

            •  

                     19 września 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Emotikona. Emotikony to znaczki graficzne, które wyrażają nasze emocje. Znaczek  "żółtej  buźki"  został użyty po raz pierwszy 19 IX 1982 roku  o godzinie 11:44 przez profesora Scotta Fahlmana, amerykańskiego informatyka, określanego twórcą emotikona. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji. 

                   Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny na wymyślenie własnego emotikona.
               

                                                                                                             Elżbieta Kubiszewska

            • Co zawierają owoce? Sałatka owocowa w klasie drugiej.

            • Na zajęciach przyrodniczych drugoklasiści przygotowali pyszną, kolorową sałatkę owocową.

              W pierwszej części zajęć dzieci prowadziły obserwacje i analizowały strukturę przyniesionych z domu owoców. Przypomniały sobie również o zasadach higieny oraz obejrzały film na temat prac przeprowadzanych w sadzie przez sadownika. Dzieci wymieniły się również wiadomościami o wartościach zdrowotnych płynących z jedzenia owoców. Dzięki sprzętowi z Laboratorium Przyszłości każde z dzieci mogło samodzielnie przygotować i pokroić składniki sałatki. Sałatka była bardzo smaczna, a przede wszystkim zdrowa i energetyczna. To najlepszy pomysł na drugie śniadanie.

               

              Anna Murawska

               

            • Dzień przedszkolaka

            • Każdy przedszkolak dobrze wie,

              że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

              od najmłodszego, aż po starszaka,

              wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

              20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym kolejny raz  wspólnie świętowaliśmy ten bardzo ważny dzień. Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkurencjach i tańcach. Po wyczerpującej zabawie dzieci udały się na słodki poczęstunek.

              Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy żadnego dziecka. 

              Marlena Masiulis-Szymanowicz 

            • Międzynarodowy Dzień Kropki - oddział przedszkolny

            • 15 września w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tego dnia przedszkolaki brały udział w zabawach sensoplastycznych, w których wykorzystywały wszystkie zmysły tj. smak, dotyk, węch i wzrok. Było radośnie, smacznie i kolorowo.

              Marlena Masiulis-Szymanowicz 

            • Dzień Kropki w klasie pierwszej

            • 15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania własnych talentów, kreatywności i wiary we własne możliwości. Ten dzień uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli od obejrzenia filmu o małej dziewczynce Vashti. Bohaterka na naszych oczach, dzięki swojej nauczycielce, uwierzyła w swój, dopiero co odkryty talent, staje się artystką. A wszystko to dzięki kropce. Po obejrzeniu filmu uczniowie usłyszeli kilka informacji na temat Międzynarodowego Dnia Kropki. Następnie wspólnie bawiły się przy muzyce z narysowanymi kropkami oraz uruchamiając wyobraźnię zamieniały kropki w różne rzeczy. Zajęcia były prowadzone z użyciem pomocy zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

            • Warsztaty edukacyjne dla dzieci "Młodzinki i spółka - czyli co w ulu bzyczy?"

            •  

              W naszej szkole w klasach 1-3 Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Bialkowych wraz z Fundacją Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra przeprowadziło warsztaty edukacyjne. Warsztaty były w formie stacjonarnych zajęć ekspresyjno- eksperymentalnych w ramach projektu „Miodzinki i spółka odwiedzają szkoly” finansowanego z Funduszy Promocji. W ramach zajęć dzieciom odtworzono filmik edukacyjny. Następnie edukatorzy pokazywali różne rodzaje miodów ze wskazaniem na różnice i podobieństwa. Dzięki temu mali amatorzy łakoci dowiedzieli się:

              • jakie różnice i podobieństwa między jego poszczególnymi wariantami,
              • kiedy powstają,
              • jaką mają konsystencje.

              Dodatkowo dzieciom zostały przedstawione przyrządy przydatne w spożywaniu miodu, np. nabierak, czy łyżka. Uczniowie dowiedzieli się także o prawidłowym nabieraniu, przechowywaniu i wykorzystywaniu miodu. Uczestnicy zapoznali się również z innymi produktami pszczelimi: woskiem, pyłkiem kwiatowym, pierzgą czy propolisem. Praktycma część warsztatów kończyła się:

                • wykonaniem doświadczenia, w którym dzieci sprawdzały rozpuszczalność naturalnych miodów,
                • zaprezentowaniem stroju pszczelarza;
                • wykonaniem „tańca pszczół”;
                • przygotowaniem przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego;
                • otrzymaniem degustacyjnego 50 ml słoiczka miodu wielokwiatowego do zabrania do domu;
                • otrzymaniem zeszytu zadań „MIODZINKI I SPÓŁKA - czyli co w ulu bzyczy?” stworzonego dla dzieci w wieku 6-10 lat, umożliwiającemu usystematyzowanie zdobytej wiedzy.
            • Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantkami!

            • W czwartek (14.09.2023r.) gościliśmy w naszej szkole panie policjantki: dzielnicową z Posterunku Policji w Bezledach oraz policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Policjantki omówiły z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz kl. „0”- III zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły, zagrożenia z jakimi mogą się spotkać oraz jak powinny prawidłowo reagować w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat ich bezpieczeństwa na drodze. Potrafiły wskazać, którą stroną się poruszamy, w jakich miejscach możemy bezpiecznie przechodzić przez drogę, wiedziały jak ważnym elementem dbającym o naszą widoczność są elementy odblaskowe. Policjantki przypomniały, że zawsze powinny słuchać rodziców oraz opiekunów i dbać o to, co mają najcenniejsze, czyli własne życie.

            • Deklaracja NNW Edukacja - AS UBEstrefa

            • Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Rodzice uczniów, którzy nie skorzystają z możliwości ubezpieczenia grupowego proponowanego w szkole,  zobowiązani są do złożenia stosownego oświadczenia o zawarciu indywidualnego ubezpieczenia swojego dziecka.

              Bardzo prosimy o wybór odpowiedniego wariantu ubezpieczenia, wypełnienie deklaracji i dostarczenie jej wraz z wpłatą do 20 września 2023 r.

               

              Wzór deklaracji do pobrania

              Wzor_Deklaracja_NNW_Edukacja_-_AS_UBEstrefa.pdf