• Czytanie uszlachetnia!

• 25 kwietnia 2022 r. przedszkolaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
              w Krawczykach miały okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji bibliotecznej. W związku
              z uczestnictwem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa pani Joanna Borys ze Szkoły Podstawowej w Żydowie gościnnie odwiedziła najmłodszych, aby promować już w przedszkolu czytelnictwo i związane z tym dobre nawyki.

W przygotowanym teatrzyku kamishibai, na podstawie książki „Monia ratuje Faraona” Agnieszki Stelmaszyk, zadziałała na  zmysł słuchu i wzroku słuchaczy jednocześnie, bo przecież każdy
              z nas jest inny i w inny sposób zapamiętuje.

Podczas spotkania przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści, by bezbłędnie odpowiadać na pytania dotyczące treści. Za każdą prawidłową odpowiedź nagradzane były słodkościami. Nie obyło się również bez kocich harców w wykonaniu wszystkich uczestników.

Spotkanie z lekturą było dobrym początkiem do propagowania czytania, ale również super zabawą, bo to właśnie przez zabawę poznajemy i rozumiemy świat najlepiej.

Do kolejnego spotkania w ramach rodzącej się współpracy …

• Dzień Języków Obcych!

• W dniu 1 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych – panie  Jolanta Milewska i Anna Murawska.

Ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Przy okazji uczniowie poznają dziedziny związane z życiem społecznym innych krajów.

Dzień ten szczególnie zapisał się w życiu szkoły, na co wpływ miał otwarty charakter przedsięwzięcia.

Cała społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystym spotkaniu, które prowadziły uczennice klasy ósmej. Jak uczyć się języków obcych? - na to i inne pytania próbowały odpowiedzieć uczennice klasy siódmej, w roli specjalistek w dziedzinie językoznawstwa. Następnie w języku niemieckim zaprezentowane zostały wybitne niemieckie postacie ze świata nauki, kultury, polityki i sportu, w które po mistrzowsku wcielili się uczniowie naszej szkoły. Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” było wspólnym dziełem klas VII-VIII. Uczniowie zaprezentowali przezabawną sztukę w języku angielskim. Trafnie dobrane kostiumy oraz scenografia, którą stworzyli, wywołały ogromne zainteresowanie wśród młodszych kolegów i koleżanek.

W trakcie spotkania nie zabrakło również konkursów językowych. Młodzież dopasowywała idiomy o takim samym znaczeniu w językach polskim, angielskim i niemieckim. Podsumowaniem Dnia Języków Obcych  był konkurs „Mini Playback Show”, uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III oraz V-VIII. Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Joanna Borys, oceniało interpretację każdej piosenki w języku obcym, charakteryzację wykonawców i oryginalność wykonania. Wykonawcy piosenek byli oceniani w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy V-VIII – język angielski, V-VIII – język niemiecki. Szczególną popularność  wśród publiczności zdobyła dziewczynka z oddziału przedszkolnego, która spontanicznie i odważnie dołączyła do uczniów klasy VIII, prezentujących swoją piosenkę i pokazała swój talent artystyczny.

Uczniowie klasy siódmej dbali aby Dzień Języków Obcych był wyjątkowy. Prowadzili sprzedaż napojów, ciast i ciastek, które samodzielnie przygotowali. Dochód ze sprzedaży zasilił budżet Rady Rodziców. Natomiast uczniowie klasy piątej na zajęciach koła języka niemieckiego uczestniczyli w projekcie na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane w formie prac plastycznych i wystawione w korytarzu szkolnym.

Wszyscy uczestnicy Dnia Języków Obcych zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród była pani Jolanta Milewska i Szkolne Koło SKO.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!