"Wykonanie ramek na zdjęcia w ramach projektu Laboratorium przyszłości"
„Wyprawa na biegun północny i południowy”
W ostatnim czasie na lekcjach w klasie II powiało chłodem...
Przenieśliśmy się w świat wiecznego lodu. Zainspirowani lekturami Aliny i Czesława Centkiewiczów poznaliśmy życie na Grenlandii i Antarktydzie. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją na północnym i południowym biegunie. Oglądaliśmy zorze polarne i wiemy już jakie znaczenie dla nauki ma Antarktyda. W atrakcyjny i ciekawy sposób poznaliśmy życie i zwyczaje sympatycznych pingwinów. Tak nam się spodobała ta przygoda, że postanowiliśmy pozostać w tym temacie nieco dłużej. W grupach wykonaliśmy makietę Grenlandii.. Indywidualnie każdy z nas wykonał swój projekt w postaci lapbooka i plakatu o Antarktydzie. Zabawa była super! Było wesoło i kreatywnie- dzięki temu zdobyta wiedza pozostanie z nami na znacznie dłużej. W wykonywaniu zadań plastyczno- technicznych niezbędne były pistolety na klej na gorąco zakupione w ramach programu MEN # Laboratoria Przyszłości.
Magda Zienkiewicz
9
Pomyśl i wykorzystaj. Nie marnuj!
Na lekcjach geografii zakończyliśmy podróż po Afryce.
To najbiedniejszy kontynent na Ziemi. Spośród 30 najbiedniejszych państw na świecie, 26 znajduje się w Afryce. W większości państw afrykańskich ludność boryka się z głodem i niedożywieniem. W Etiopii i w wielu innych krajach Afryki, co trzeci mieszkaniec cierpi głód, wielu przez to choruje a nawet umiera. Najbardziej narażone są dzieci.
A my bez zastanowienia kupujemy ogromne ilości jedzenia i tak samo ogromne ilości wyrzucamy do śmieci, marnujemy.
Dzięki urządzeniom z Laboratorium przyszłości pokazaliśmy, że wcale tak nie musi być. Końcówki z naszej lodówki wcale nie muszą trafiać na śmieci. Można je wykorzystać i przygotować pełnowartościowy, smaczny posiłek.
Przynieśliśmy i wykorzystaliśmy to, co już się kończyło lub lada moment skończyłoby termin przydatności.
Zrobiliśmy smaczne i zdrowe sałatki, koktajle, zapiekanki, gofry i bajaderki.
Smakowało wybornie.
Zanim wyrzucisz kolejną porcję jedzenia, uruchom swoja wyobraźnię i zrób całkiem nową potrawę.
I koniecznie pomyśl o głodującej Afryce. Może zamiast wyrzucać do koszy tony niewykorzystanej żywności, pomyśl ile kupujesz, a ile naprawdę potrzebujesz. A to co zaoszczędzisz, przeznacz na pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują.
D. Koman
4
Dzień Kobiet w kl.4- Pieczemy gofry!
8 marca klasa 4 świętowała Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy z pomocą rodziców przygotowali i wręczyli prezenty dla dziewcząt. Złożyli życzenia oraz odśpiewali gromkie 100 lat.
Na zakończenie tak miłego dnia dzieci piekły gofry wykorzystując sprzęt z projektu -Laboratorium Przyszłości. Uczniowie świetnie sobie radzili z obsługą gofrownic. Współpracowali w grupach, w wyniku czego w krótkim czasie powstało mnóstwo gofrów ozdobionych smakowitymi dodatkami. 4 klasa poczęstowała swoimi wypiekami pracowników szkoły a także kolegów.
Był to naprawdę „słodki dzień” nie tylko dla dziewcząt, ale również dla chłopców.
J. Milewska
Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Żydowie!
Jak ptak śpiewający o mgły błękicie, jak kwiat, w którym nagle budzi się życie, jak
piękne marzenie, co nie chce się spełnić, jak kolorowanka, którą trzeba zapełnić, jak
różowy pokoik, który słońce opromienia, tak z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze
życzenia...
2
Konkurs plastyczny ,,Myję ręce, bo wiem więcej - Ty nam powiedz, czy wiesz więcej, jak nalezy dbac o ręce?"
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. ,,Myję ręce, bo wiem więcej - Ty nam powiedz, czy wiesz więcej, jak należy dbać o ręce?", którego organizatorem jest Wojew6dzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczny w Olsztynie, Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne województwa warmińsko-mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie.
Adresatami konkursu są uczniowie klas I-III szkół podstawowych a zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy w formacie A3 dowolną techniką plastyczną. W pracy należy uwzględnić znaczenie mycia rąk oraz nawiązać do tematyki jak, kiedy, dlaczego i w jakich sytuacjach powinniśmy myć ręce. Prace plastyczne należy przesłać do PSSE w Bartoszycach do dnia 14 kwietnia 2023 r. Szczegóły w regulaminie konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Żywe lekcje przyrody- spotkanie ze skunksem Filipem
W piątek odwiedził nas niesamowity gość- skunks albinos o imieniu Filip. Żywa lekcja przyrody z udziałem Filipa to ciekawe doświadczenie dla wszystkich.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat życia skunksów, miały okazję pogłaskać Filipa i zrobić sobie z nim zdjęcie. Były zachwycone jego miękkim futerkiem. Wizyta Filipa sprawiła uczniom wiele radości.
Ciekawostki o skunksach:
- chmurę śmierdzącego zapachu potrafią wystrzelić na odległość 3 metrów
- ludzki nos jest w stanie wyczuć zapach skunksa z odległości 5 kilometrów
- zapach skunksa może wywołać u ludzi chwilową ślepotę
-skunksy nie lubią zapachu owoców cytrusowych
- skunksy mają bardzo słaby wzrok, ale za to doskonały węch i słuch
Marlena Masiulis-Szymanowicz
4
„Dzień tosta” w klasie drugiej
W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy wiele dni dedykowanych różnym produktom kulinarnym czy gotowym daniom. Od 2014 roku, w ostatni czwartek lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tosta. To smaczne święto zostało zainaugurowane przez The Tiptree World Bread Awards w Wielkiej Brytanii, stowarzyszenie piekarnicze, którego celem jest promowanie sztuki wytwarzania pieczywa. Słowo „Tost” pochodzi od łacińskiego terminu tostum, który oznacza po prostu przypalić, a w przypadku chleba – przypiec.
Z tej okazji uczniowie klasy drugiej mogli samodzielnie wykonać „ciepłe kanapki” wykorzystując do tego sprzęt zakupiony w ramach realizacji projektu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia kulinarne poprzedziła prezentacja „Od ziarenka do bochenka czyli jak powstaje chleb”, dzięki której uczniowie dowiedzieli się o sposobie wyrobu pieczywa oraz zawodem piekarza.Magda Zienkiewicz
4
Kolonia letnia w Tatrach z wypadem na Słowację!
Kolonia letnia w Tatrach z wypadem na Słowację
Kolonia_letnia_w_Tatrach_z_wypadem_na_Slowacje.pdf
karta-kwalifikacyjna-uczestnika.pdf
Zapraszamy dzieci i młodzież na wspaniałą wakacyjną przygodę w górach.
Mnóstwo atrakcji, aktywności, integracja, odpoczynek.
Udział w kolonii niesie dla dzieci wielką wartość wychowawczą i społeczną.
Przywiązujemy dużą wagę do aspektów wychowawczych, dobrej atmosfery panującej wśród całej kolonii i przede wszystkim bezpieczeństwa powierzonych nam dzieci.
Zakwaterowanie: Willa pod Tatrami, Murzasichle, ul. Budzowa 4 c
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka – Danuta Koman - wieloletni organizator i pilot wycieczek, kolonii i obozów, zarówno w kraju i za granicą, licencjonowany przewodnik terenowy PTTK po województwie warmińsko – mazurskim.
Termin: 28.07. – 08.08.2023 r.
Uczestnicy: dzieci 7 ( samodzielne) – 16 lat.
Cena: 1990 zł.
Rezerwacja: telefonicznie 602271299 ( po godz. 15) wraz z wpłatą zaliczki w kwocie 500 zł ,
do 10.02. 2023 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc , na konto bankowe:
UKS ,, Jedynka’’ Bartoszyce
25124056021111001085527152
W tytule proszę podać : opłata za kolonię oraz imię i nazwisko dziecka. Pozostała kwota płatna jednorazowo lub w ratach do 31 maja 2023 r. na w/w konto bankowe.
Kolonia zgłaszana do Kuratorium.
Wydajemy dokumenty uprawniające do refundacji kosztów z funduszu socjalnego.
Cena zawiera:
- Opiekę pedagogiczną , medyczną – pielęgniarka na miejscu i w czasie podróży, opiekę ratownika podczas kąpieli w basenie.
- Zakwaterowanie i wyżywienie – pokoje 2, 3, 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, 4 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad i podwieczorek serwowane, suchy prowiant na wycieczki wyjazdowe i drogę powrotną
- Ubezpieczenie NNW i KL za granicą.
- Transport autokarem ( klimatyzacja, w c ).
- Opłaty za bilety wstępu, miejscowych przewodników, parkingi, opłaty drogowe, podstawowe leki i środki sanitarne, taksę klimatyczną, materiały do realizacji zajęć warsztatowych, plastycznych, sportowych, ….. .
Oferowane atrakcje:
Wycieczki piesze i autokarowe: Dolina Strążyska, Dolina Kościeliska, Morskie Oko, wycieczki do Zakopanego: Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Mała, Średnia i Wielka Krokiew, Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Gubałówka, Jaszczurówka, wycieczka na Słowację: Jaskinia Bielańska, zapoznanie z kulturą górali : spektakl w Izbie Regionalnej, spotkanie z gawędziarzem, wizyta w bacówce: poznanie sposobu wyrobu oscypków, rozgrywki sportowe, konkursy plastyczne, muzyczne ( karaoke), fotograficzne, ogniska, kąpiele słoneczne i wodne, chrzty i śluby kolonijne, kolonia da.
Dokumenty ( karta kwalifikacyjna, informacje dla rodziców), zostaną umieszczone na stronie internetowej SP nr 1 w Bartoszycach od 1 marca 2023 r.
Składanie prawidłowo wypełnionych dokumentów w sekretariacie SP nr 1 w Bartoszycach, ul. Traugutta 23
Zapraszam. D.K
POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „Św. Franciszek z Asyżu – patron ekologów”
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych powiatu bartoszyckiego i odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV-VI i VII -VIII. 3. Warunki konkursu:
- Udział w konkursie jest bezpłatny.
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas I-VIII powiatu bartoszyckiego.
- Każda szkoła może złożyć po dwie prace w każdej kategorii.
- Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę.
- Przyjmowane będą jedynie prace indywidualne.
- Prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko pod kierunkiem nauczyciela lub rodzica.
- Format A3 w orientacji poziomej lub pionowej (prace w innych formatach nie będą brane pod uwagę). Praca nie może być konstrukcją przestrzenną - rzeźbą, instalacją, figurą, nie może być wykonana na szkle. Prac nie należy oprawiać ani podklejać.
- Technika wykonania pracy: - Farby olejne, farby plakatowe, farby akrylowe, tempera, akwarela, ołówek, tusze kolorowe, kredki, wydzieranka, witraż (bibułka), kolaż, wyklejanka, mieszana (wykluczona grafika komputerowa). - Prace wykonane innymi technikami nie będą oceniane. Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się, sypkich i spożywczych.
Termin i miejsce składania prac: Podpisane prace konkursowe z naklejoną na odwrocie metryczką (załącznik nr 5) wraz z załącznikami nr 1, 2, 3, 4 można składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach do 04.04.2023r.
adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki ul. Wajdy 18 , tel. (+89) 762-15-05 11-200 Bartoszyce z dopiskiem KONKURS „Św. Franciszek z Asyżu”
regulamin_konkursu.pdf
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą/dostawcami dostarczającymi owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 7-12 tygodni, łącznie:
25 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
20 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ww. semestrze w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne. Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie internetowej dedykowanej Programowi:
https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać w pierwszej kolejności do właściwego Oddziału Terenowego KOWR
https://www.programdlaszkol.org/kontakt/punkty-terenowe
lub na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Po raz pierwszy obchodzono go na świecie w 2000 roku. W naszej szkole świętowaliśmy już po raz szósty. Uczniowie zapoznali się z prezentacją wyjaśniającą przyczyny powstania tego święta oraz z różnymi zawiłościami naszego języka.
Kolejnym etapem obchodów były różne konkurencje sprawdzające umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, w których wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas.
Ponadto uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w projekcie „Uratować słowa” i opracowali ilustrowany słownik wyrazów wychodzących z użycia. Strona takiego słownika zawiera pięknie zapisane hasło, definicję, synonimy wylosowanego wyrazu oraz odpowiednią ilustrację.
Mam nadzieję, że to spotkanie było okazją nie tylko do nauki, ale i do dobrej zabawy, a zanikające słowa pojawią się na nowo w naszej codziennej polszczyźnie.
Ewa Hadała
15
KONKURS FOTOGRAFICZNY PT. „WIOSENNE PRZEBUDZENIE”
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele Szkół Gminy Wiejskiej Bartoszyce!
Serdecznie zapraszam uczniów Waszych szkół do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Wiosenne przebudzenie” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Galinach. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno polskiej przyrody w okresie wiosennym. Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczam w kolejnym dokumencie.
Z pozdrowieniami
Dyrektor Szkoły
im. Leśników Polskich w Galinach
Magdalena Jabłonowska
konkurs_wiosna_-_ogloszenie.pdf
Regulamin_konnkursu_-_wiosenne_przebudzenie_.pdf
Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach, Galiny 69, 11-200 Bartoszyce, e-mail: sp-galiny@gmina-bartoszyce.pl, nr. tel.: (89) 761 22 24 przetwarza dane osobowe zawarte w kierowanej do nas korespondencji w celu realizacji swoich zadań i udzielania odpowiedzi na zadane pytania.Szczegóły zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się tu: https://sp-galiny.edupage.org
Bezpiecznie na wsi mamy – zajęcia w klasie 0-I
W dniu 21 lutego uczniowie klasy 0-1 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Lidzbarku Warmińskim – Panią Adrianną Gasperowicz.
Głównym celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie dzieci i higienie pracy rolniczej.
KRUS jest organizatorem XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który przeznaczony jest dla uczniów klas 0-VIII. Tegoroczna edycja konkursu została ogłoszona pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Inny konkurs KRUS – IV Ogólnopolski Konkurs Na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym przeznaczony jest dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Anna Murawska
2
REKRUTACJA!
Drodzy Rodzice!
rusza rekrutacja do oddziału przedszkolnego naszej szkoły.
Kompletne wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym można składać do 15.03.2023 r. w sekretariacie szkoły.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 18.04.2023 r. Pozostałe terminy procesu rekrutacyjnego reguluje Zarządzenie nr FK.0050.6.2023 Wójta Gminy Bartoszyce z dnia 16 stycznia 2023 r. Wszystkie akty prawne oraz regulamin i niezbędne dokumenty związane z rekrutacją znajdują się na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA. Wnioski można również pobrać z sekretariatu szkoły.
Zachęcamy również przyszłorocznych pierwszoklasistów do wstępowania w szeregi uczniów naszej szkoły (regulamin rekrutacji do klasy pierwszej dostępny jest na naszej stronie, również w zakładce REKRUTACJA).
Z poważaniem, Joanna Borys
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI WF KL. V
W ramach programu Lobaratoria Przyszłości oraz Programu Trzymaj Formę, na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 4, przygotowywali zdrowe, odżywcze koktajle będące bogatym źródłem witamin.
4
"Słodkie Walentynki klasy 6 z Laboratorium Przyszłości."
- 2
Grody słowiańskie trzecioklasistów!
Uczniowie klasy trzecie na lekcjach uczyli się o tym, gdzie i jak żyli nasi dawni przodkowie w X wieku. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy dotyczącej dawnych Słowian wykonywali makiety grodu słowiańskiego. Głównym celem zadania było zachęcenie do pogłębienia wiedzy o życiu Słowian. Wykonanie grodów było trudnym i pracowitym zajęciem. Uczniowie do wykonania tej twórczej pracy wykorzystali przeróżne materiały, swoją wyobraźnię oraz narzędzia zakupione w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Serdecznie dziękuję Rodzicom za wsparcie swoich pociech w realizacji zadania.
2
Z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie!
Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pensjonariuszom Domu Opieki w Szczurkowie. Tym razem z okazji święta Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w „tłusty czwartek”, było wzruszające dla obu stron. Podczas programu artystycznego dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki i pięknie zatańczyły dla mieszkańców Domu Opieki oraz przybyłych gości z DPS-u w Kętrzynie. Występ dzieci wywołał u mieszkańców wesoły nastrój. Podziękowaniom i oklaskom nie było końca. Po występie wspólnie pałaszowaliśmy pączki, smakowały wyśmienicie. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom za miłe przyjęcie tłustoczwartkowe.
13
BURZA W SŁOIKU!
W życiu, niezależnie od wieku, jest miejsce na każdą emocję, bez względu na to czy jest ona przyjemna czy nieprzyjemna. Przez całe życie będziemy doświadczać złości, warto więc zadbać o to, by już od najmłodszych lat ją oswajać. 16 lutego na mini warsztatach w Szkole Podstawowej w Żydowie dzieci poznały sposoby radzenia sobie ze złością. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia pomagające ją ujarzmić.
Dziękujemy za zaproszenie
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie