• SKO

• Konkurs plastyczny - SKO

• Już od najmłodszych lat warto uczyć się właściwego gospodarowania pieniędzmi. Szkolna Kasa Oszczędności sprzyja kształtowaniu tej umiejętności u dzieci.

W ramach pracy SKO w Szkole Podstawowej w Żydowie z okazji Światowego Dnia Oszczędzania (31 października) zorganizowany został konkurs na pracę plastyczną pod hasłem „Poznaj moc oszczędzania!”

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-IV. Do konkursu zgłoszono 18 prac, spośród których w dniu 6 listopada Komisja Konkursowa wybrała najlepsze:

1 miejsce Agata Wasyliszyn z klasy III

2 miejsce Marcelina Stypik z klasy II

3 miejsce Zuzanna Karpińska z klasy I

Wyróżnienia: Julia Obcarska, Eryk Ziatyk, Aleksandra Komarzewska – wszyscy z klasy IV.

Z rąk Pani Dyrektor Joanny Borys wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Szkolna Kasa Oszczędności działa w naszej szkole od wielu lat. Głównymi celami Szkolnej Kasy Oszczędności jest upowszechnianie idei systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz popularyzacja wiedzy bankowej i przedsiębiorczości.