• SKO

• Lekcja oszczędzania

• Lekcje oszczędzania z SKO

SKO - Szkolna Kasa Oszczędności - to program umożliwiający dzieciom wypracowanie umiejętności systematycznego oszczędzania i mądrego gospodarowania pieniędzmi.

Dzięki działalności SKO uczniowie naszej szkoły uczą się poszanowania wartości pieniądza, wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych, a także umiejętności zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

Po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej odbyły się lekcje SKO, w których uczestniczyli uczniowie klasy II i III. Celem tych lekcji było przybliżenie dzieciom mądrego gospodarowania pieniędzmi. Uczniowie rozmawiali na temat pieniądza. Zastanawiali się do czego mogą służyć pieniądze, poznali dzieje pieniądza i rodzaje środków płatniczych, uczyli się jak mądrze gospodarować domowym budżetem aby zorganizować wakacyjny wyjazd do Afryki.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie wiedzy SKO, gdzie mogli wykazać się wiadomościami na temat efektywnego i bezpiecznego posługiwania się środkami finansowymi, korzystania z transakcji internetowych oraz ochrony haseł i innych wrażliwych danych.

Wszystkim uczniom życzę udanych wakacji, zachęcam do oszczędzania i rozsądnego gospodarowania swoim własnym budżetem!

Opiekun SKO – Anna Murawska