• Nasza szkoła

• Henryki i Henryczki

•  KONKURS „ HENRYCZKI  i   HENRYKI ”

Celem konkursu jest:

1. Promowanie i nagradzanie uczniów, którzy wyróżniają się pracą nad  doskonaleniem i rozwojem swoich umiejętności w zakresie nauki, kultury i sportu w kategoriach klas I-III i IV-VI.
            2. Wzmocnienie roli wychowawczej patrona szkoły w procesie dydaktyczno- wychowawczym.

Uczniowie klas I - III mają możliwość zdobycia HENRYCZKA za okres 3- letniej pracy w kategoriach:

• HENRYCZEK za naukę
              • HENRYCZEK za kulturę

Uczniowie klas IV-VIII maja możliwość zdobycia HENRYKA za okres 5- letniej pracy.

• HENRYK za naukę
            • HENRYK za kulturę
            • HENRYK za sport

I. Organizacja.

1. Statuetki przyznawane są od roku szkolnego 2013/14.
            2. Statuetki przyznawane są raz w roku za okres 3- letniej pracy ucznia, udokumentowanej przez wychowawcę klasy III i VI na koniec etapu edukacyjnego, z wyjątkiem okresu przejściowego do roku szkolnego 2015/16.
            3. Dwa razy w roku szkolnym w styczniu i czerwcu zgodnie z opracowanymi kryteriami. na podstawie głosowania i zdobytych przez ucznia punktów w ciągu minionych miesięcy, klasy wybiorą „Najkulturalniejszego ucznia”, „Najpilniejszego ucznia” oraz „Najlepszego Sportowca” w swojej klasie.
            4. Na radzie klasyfikacyjnej ( 2 razy w roku) wychowawcy klas przedstawiają wyniki wyborów w klasach I-III i IV-VI w trzech kategoriach.
            5. Jeśli uczeń danej klasy 2 razy zwycięży (I półrocze i II półrocze), otrzymuje na koniec roku nagrodę książkową.
            6. Spośród wszystkich zwycięzców klasowych, Rada Pedagogiczna na posiedzeniu klasyfikacyjnym końcoworocznym po trzech latach nauki w klasach I-III i IV-VI na podstawie dokumentacji wychowawcy  wybiera zwycięzców do nagrody „Henryka” i „Henryczka” za kulturę, naukę i sport.
            7. Na apelu kończącym rok szkolny Dyrektor szkoły wręcza wybranym uczniom STATUETKI.
            8. W kronice szkolnej ,,Sztandaru szkoły ” dokonuje się wpisu zwycięzców w danym roku szkolnym.

Kryteria, jakie muszą spełnić uczniowie w poszczególnych kategoriach:

Punktacja załącznik nr 1

NAJLEPSZY SPORTOWIEC  KLASY/SZKOŁY

•  Bierze udział w szkolnych zawodach/turniejach.
            • Reprezentuje szkołę w zawodach gminnych oraz osiąga wysokie wyniki.
            •  Reprezentuje gminę w zawodach powiatowych/rejonowych/wojewódzkich oraz w olimpiadzie sportu.
            • Osiąga wysoki wynik punktowy w sprawdzianie – Indeks sprawności fizycznej.
            • Jest przygotowany do zajęć.
            • Przestrzega reguł fair play podczas gier, zabaw, zawodów ( szacunek do przeciwnika, sportowe zachowanie).

Punktacja wg załącznika nr 2

NAJPILNIEJSZY UCZEŃ

• Bierze udział w konkursach szkolnych.
            • Bierze udział w konkursach pozaszkolnych.
            • Reprezentuje szkolę w środowisku lokalnym.
            • Osiąga coraz lepsze wyniki w nauce.
            • Jest zawsze przygotowany do lekcji (nie zapomina zeszytu, ćwiczeń, podręcznika, pracy domowej, przyborów).
            • Przynosi potrzebne materiały, jest przygotowany do lekcji.
            • Wykonuje dodatkowe prace zadane przez nauczycieli.
            • Estetycznie prowadzi zeszyty przedmiotowe, zeszyty ćwiczeń.
            • Jest aktywny w czasie lekcji.
            • Za czytelnictwo.

Punktacja wg załącznika nr 3

NAJKULTURALNIEJSZY UCZNEŃ KLASY/SZKOŁY

·         jest zawsze uprzejmy, taktowny, nigdy nie stosuje wulgaryzmów

·         jest życzliwy wobec wszystkich koleżanek i kolegów, osób dorosłych

·         wszystkie konflikty i spory rozwiązuje bez użycia siły,

·         pomaga słabszym i młodszym od siebie,

·         nosi ubiór i fryzurę czystą i skromną,

·         po skończonych zajęciach nie biegnie do szatni, idzie spokojnym krokiem

·         nie przeszkadza w czasie zajęć, apeli i uroczystości innym osobom,

·         przestrzega ustalone regulaminy szkolne i klasowe

·         zachowuje się spokojnie w oczekiwaniu na autobus szkolny i w autobusie,

·         zachowuje się kulturalnie w różnych miejscach (na stołówce, bibliotece, kościele)

Uczeń może zdobyć maksymalnie 30 punktów.

Regulamin po zmianach z dnia 23 stycznia 2015r.